Yüksek Performanslı Sunucu Çözümlerimiz İle Bireysel Ve Kurumsal İhtiyaçlarınıza En Uygun Hizmeti Sunuyoruz

Sunucu ( Server) Ne Demektir ?

Sunucun tanımını şöyle ifade edebiliriz. Server-sunucu dediğimiz ; herhangi bir ağ üzerinde yer alan bir program veya bilgiyi farklı kullanıcı ve sistemlere dağıtmayı sağlayan donanım ve yazılımlara verilen genel addır. Burada ki önemli nokta ise, sunucuların bir bilgisayar ağına bağlantılı olmasıdır.

Donanımsal olarak sunucular; sorunsuz olarak çalışabilen, güvenilir ve birden çok kullanıcıya hizmet sağlayabilen bilgisayar sistemlerinin bütünüdür. Bunların dışında, piyasada bilgisayar sunucuları ile birlikte yazılımsal sunucular mevcuttur. Örnek olarak MYSQL server bir veri tabanı sağlayan sunucu yazılımlarından birisidir.

Sunuculara Neden İhtiyacımız Var ?

Sanal ortamda günümüzde işlemleri bilgisayar yardımıyla yapmaktayız ve bu işlemleri kayıt altına almak gerekmektedir. Günümüzde birçok firma işletme bilgilerini merkezi noktalarda saklıyor ve bu bilgileri şube ve müşterilerine bu ana merkezden ulaştırıyor. Ana merkezde bu bilgileri saklamakla görevli olan ve sürekli çalışması gereken bilgisayar sistemi sunucudur.

Günümüzde ise bilgisayar ortamında sürekli işlem yapılan; finans, sağlık, eğitim, askeri ve devlet daireleri gibi alanlarda bilgilerin güvenli bir şekilde saklanması ve sistemin sürekli çalışır halde olması oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu alanlarda, çok kısa süre bile oluşacak zaman kayıpları, büyük iş ve para kayıplarına yol açabilir.

Bu nedenlerden dolayı, sunucular oldukça büyük önem arz etmektedir. Çünkü yapılan işlemlerin saklanması gerekmektedir. Sunucular sayesinde güvenli bir şekilde bilgiler ve işlemler saklanabilmektedir. Sunucular; sorun yaşanmaması için yedekli yapılarla işlem yaptığından dolayı, yapılan çalışmalar hemen hemen hiç aksamamaktadır.

Peki Ya SSD Sunucular ?

SSD diskler HDD’lere kıyasla 150 kata kadar okuma/yazma performansı sağlayabiliyor. Anlayacağınız üzere, bu diskler sayesinde işlemleriniz çok daha hızlı gerçekleştirilebiliyor. Hiçbir kullanıcı da internet üzerinde gecikmeleri sevmediğinden; SSD Sunucularımız ile sizi tercih edilesi yapıyor,  işinizi de bir üst seviyeye çıkartıyoruz.

Görüşmeyi Başlat
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?