Hosting Nedir?

Mayıs 4, 2020 0 Yazar: admin
Hosting Nedir?

Hosting (Web Hosting) Nedir?

Web Hosting, internet sitenizin ya da web uygulamanızın yayınlanmasını ve internet kullanıcılarının sitenize erişebilmesini sağlayan tüm bileşenlerin, yüksek donanım ve internet alt yapısına sahip, 7/24 kesintisiz olarak çalışan sunucularda barındırılması hizmetidir. Türkçe tabiri ile hosting, web sitesi barındırma hizmetidir. Web sitesi açmak istediğinizde, bir alan adı kaydetmeli ve sitenizin ihtiyaçlarına uygun özelliklerde bir hosting satın almalısınız.

Linux Hosting Nedir?

Açık kaynak felsefesine ve GNU tabanlı programlama dili ve uygulama sunucuları ile yazılmış olan ve özellikle Linux işletim sistemlerinde çalışabilen web uygulamalarının barındırılması hizmetidir. Yüksek hızlandırma teknolojilerimiz sayesinde Linux Hosting paketlerinde PHP tabanlı programlama dili ve MySQL tabanlı veri tabanı sunucu kullanan tüm uygulamalar (WordPress, Joomla, Magento, vBulletin, Drupal, Presta Shop vb.) %100 uyumlu ve yüksek performanslı çalışır. Turhost’un ana host hizmetidir.

Windows Hosting Nedir?

Microsoft Windows İşletim sistemi üzerinde çalışan ve Microsoft teknolojileri ile hazırlanmış web sayfalarını %100 uyumlu olarak internet üzerinden yayınlayabilen hizmete Windows Hosting denilmekte. Bu hizmette genel olarak ASP ve ASP.NET tabanlı programlama dili ve veritabanı sunucusu olarak MSSQL veya MySQL kullanılmaktadır. Gelişmiş ve hızlandırılmış windows sunucuları ile bu hizmeti en iyi şekilde sizlere sunmaktayız.

Hostingi Domaine Nasıl Bağlayabilirim?

Hostinginizi alan adınıza bağlamak konusunda zorluk yaşıyorsanız. Teknik destek uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Kendiniz yapmak isterseniz web sitenizi DNS ayarları bölümünden NSleri girebilirsiniz.

cPanel Hosting Nedir?

Dünyanın bir numaralı kontrol paneli olan cPanel özelliği ile sunulmakta olunan host hizmetidir. cPanel hosting hizmetinde yine linux işletim sistemi kullanılmaktadır ve linux hosting de desteklenen tüm web scriptleri (WordPress, Joomla, Magento, vBulletin, Drupal, Presta Shop vb.) bu paketimizde de desteklenmektedir.

Kurumsal Hosting Nedir?

İşletmelerin ihtiyacı olan yüksek performanslı ve stabil web sitesi yayını ve yüksek kotalı email hizmetinin hibrit birleştirilmiş haline kurumsal hosting hizmeti denir. Bu paketlerin en büyük özelliği KOBİ ve organizasyonların ihtiyacı olan gelişmiş antivirüs ve antispam mail filtreleme servisinin olmasıdır. Aynı zamanda sorunsuz eposta hizmeti için her email adresine yüksek oranda disk kotası tanımlanmaktadır.

Reseller Hosting Nedir?

Özellikle web tasarım işi yapan webmasterlar ve kurumsal web tasarım ajansları için özel olarak tanımlanan birden fazla web sitesinin barındırılabildiği yüksek performanslı bir hosting hizmetidir. Bayi hosting olarak da adlandırılır. Biart Reseller Hosting hizmetinde web tasarım firmaları dilediği kadar web sitesi açabilir, açmış olduğu web sitelerinde ayrı yetkilendirme tanımlama yapabilir dilerse web sitesi sahibine bu yetkileri tanımlayarak sadece o kişinin site yönetimini yapmasına olanak verebilir. Bir çeşit kendi hosting hizmetini müşterilerine sunabilme hizmetidir.

Neden Hosting Satın Almalıyım?

  • İşletmenize ait bir web sitesi açarak, potansiyel hedef kitlenizin size daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Ürün ve hizmetlerinizi e-ticaret sitesi üzerinden pazarlayarak, satışlarınızı ve gelirinizi arttırabilirsiniz.
  • Mail yazışmalarınızı işletmenize özel bir e-posta hesabı üzerinden yaparak, kurumsal kimliğinizi güçlendirebilirsiniz.
  • Hobilerinizi yayınlayabileceğiniz bir web sitesi ile binlerce kişiye ilham kaynağı olabilirsiniz.
  • Uzmanlık alanlarınız ile ilgili blog sitesi açarak, kişisel markanızı oluşturabilirsiniz.
  • CV ya da biyografi sitesi açarak, sektörünüzdeki firmaların sizi daha kolay bulmasını sağlayabilirsiniz.
  • Moda, teknoloji, spor, yemek, seyahat…vb içeriklere sahip web sitesi açarak, reklam gelirleri ile para kazanabilirsiniz.

Hosting Satın Aldım, Sitemi Kendim Kurabilir miyim?

Elbette sitenizi kendiniz kurabilirsiniz. Web sitesi sahibi olmak için bir yazılımcıya ya da webmastera ihtiyacınız yok. “Tek Tıkla WordPres Kurulum” özelliği ile dakikalar içinde web sitenizi kurabilirsiniz. Kurulumu başlattığınızda, teknik bilgi gerektiren tüm işlemler sistem tarafından otomatik olarak gerçekleşir.

Başka Firmadaki Hosting Paketimi Nasıl Biart’aTaşıyabilirim?

Başka bir firmadaki site veya sitelerinizi Biart’a taşımak için teknik destek ekibimizden ücretsiz yardım alabilirsiniz.

Hosting Fiyatları Hangi Kriterlere Göre Değişiyor?

Hosting paketlerimizin fiyatlandırmalarını her web sitesinin, fiziksel sunucularda ayırılmış olan ram, işlemci ve ssd disk alanı gibi kaynakların boyutuna göre tanımlamaktayız. Aynı zamanda her fiziksel sunucuda barındırılabilecek maksimum web sitesi adeti de fiyatlandırmalara etki etmektedir. Buna göre en üst paketimizin hızı, en düşük ekonomik paketimizin hızına göre daha yüksek olarak tanımlanmıştır. Tüm hizmetlerde Biart, hosting fiyat ve performans oranları en yüksek hosting firması olarak hizmetinizdedir.

Sınırsız Hosting Neleri Kapsıyor?

Limitsiz hosting ( Sınırsız Hosting ) hizmetimiz iyi niyete dayalı trafik kullanımına dayalı ve adil kota sistemine sahip hosting hizmetidir. Sunucuda harcanan disk ve web trafikleri genel kullanım koşullarına uygun olduğu sürece kota aşım ücreti kesinlikle yansıtılmamakta ve web siteniz 7/24 yüksek hızlı olarak yayına devam eder. Adil kullanım limitlerine ulaşıldığında yine web siteniz otomatik olarak kapanmaz ve harcanan limite daha uygun paketlere geçiş ile alakalı müşteri hizmetleri sizi telefon üzerinden bilgilendirir.

Web hosting nasıl çalışır?

Web sitelerinin internette yayınlanmasını sağlayan web hosting; sunucu denen özel bilgisayarlar üzerinde, sitenizdeki yazı ve görseller gibi tüm verilerin depolanması için gereken alanı kiralamanız anlamına gelir. Sunucu, web sitenizin adresini tarayıcıya giren ziyaretçiye, içeriğinizin aktarılabilmesi için çalışır.

Hangi web hosting paketini seçmeliyim?

Sitenizin ihtiyaçları ve amaçlarınız, seçeceğiniz hosting paketinde belirleyicidir. Dilerseniz hangi web hosting paketininin ihtiyaçlarınıza uygun olduğuna birlikte karar verebiliriz. Telefon numaramız (+90 850 333 33 22) aracılığıyla ya da www.biart.com.tr ‘deki Canlı Destek butonlarıyla bize ulaşabilirsiniz. Domain, hosting ve sunucu hakkındaki sorularınıza özel çözümler üretmek ve teknik destek taleplerinizi karşılamak için profesyonel Biart desteği ile her zaman yanınızdayız!

Web sitem büyüdükçe hosting paketimi (web hosting planımı) yükseltebilir miyim?

İçeriğinin ve trafiğinin artması gibi durumlarda, sitenizin yeni ihtiyaçlarına daha uygun bir hosting planına geçiş yapmanız mümkün. Telefon numaramız (+90 850 333 33 22) ya da www.biart.com.tr ‘deki Canlı Destek butonları aracılığıyla hosting paketinizi kolaylıkla yükseltebilirsiniz.