Hakkımızda

Hakkımızda

BİART, ticari faaliyetine 2017 yılının Haziran ayında başlamıştır.

BİART şirketinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı İsmail Yurdseven; ilk bilgisayarı ile 1993’ün sonlarında tanışmıştır. İnternet ile tanıştığı yıl 1995 kışına rastlamaktadır. Profesyonel faaliyetlerine ise 2003 yılında başlayan Yurdseven, kendisinin geliştirdiği ve halen üzerinde çalıştığı OISS olarak isimlendirdiği eğitim modeliyle, binlerce doküman ve makale üzerinde araştırma ve geliştirme yapmıştır. Sadece Bilişim Dünyası ile ilgili olmayan çok yönlü ve dinamik eğitim yönelimiyle felsefe, sanat, din ve siyaset üzerine de çalışmaları devam etmektedir.

Başarılarına örgün öğretimi katmayan Yurdseven, kendi ifadesiyle; “Lise 1’de iki yıl sınıfta kaldıktan sonra örgün eğitimle arama mesafe koydum ve o gün okumaya başladığım gündür.” ve yine örgün eğitimle ilgili olarak “eğitim düzen gerektirir! fakat her insan düzenli zaman ve düzenli mekanda eğitilemez. bu onun eğitilmediği ve eğitilemeyeceği anlamına gelmez.” ifadelerinden de anlaşıldığı üzre ülkemiz eğitim sistemininde katkı sağlayamadığı süreçleri, sınırlı imkanlar ile oluşturmaya çalışmış ve ilk bilişim atölyesini babası Mahmut Yurdseven‘in desteği ile “odun deposu” içinde beş metrekarelik alanda kurmuştur.

ADSL‘in ön taleple ısmarlandığı tarihlerde Türkiye’de ilk ADSL‘i tecrübe eden Yurdseven, Bilişim alanında Yazılım ve Donanım alanına yoğunlaşmıştır. Bu tarihlerde şifre kırıcılığı (hack) ile alakalı olmuş ve ülkemizde geçmişten bugüne gelen bir çok şifre kırıcı grubun (hacker team) oluşmasına öncülük etmiştir.

Yurdseven, Siyah Şapkalı (Black Hat) Şifre Kırıcılığını (Hacker) suça bulaşmadan, 2004 yılında kurucu ortağı olduğu BİLGİTİM ile Beyaz Şapkalı Şifre Kırıcılığına çevirmiştir. Ticari ilk faaliyeti olan bu süreçte Bilişim dünyasının açıklarının ne olduğunu bilmesi, güvenlik alanındaki ihtiyaçların neler olduğunu daha doğru tespit etmesine neden olmuştur. Bu sayede bir çok firmanın ihtiyaç duyduğu bilişim güvenliğini, kendisine “Bilgisayar ve Bilişim Dünyasını” öğreten ustası ve ortağı Ahmet Topkaya ile sağlamıştır. Dönemin ekonomik koşullarının imkansızlıklar oluşturması sebebiyle BİLGİTİM’den ayrılmış ve sonrasında sektöründe halen öncü olan firmaların Bilgi Sistemleri departmanlarında Yönetmen Yardımcılığı ve Yönetmenlik yapmıştır.

Bilişim Dünyasının kontrolsüz gelişmesiyle, ticari faaliyetlerin dışında gelişen süreçler oluşmuş ve bu sebeple Proje Yönetmenliği alanında daha faydalı olabileceğine inanmıştır. Bilişimdeki ve Ticaretteki tecrübesini, Proje Yönetmenliği alanına yansıtarak kurumsal firmaların ihtiyaçlarına daha geniş çözümler sunabilmenin önünü açmıştır. Bu sayede çok daha fazla kişi ve kurum doğru ürün, hizmet ve teknoloji ile doğru zamanda buluşacaktır.

Yurdseven, faaliyet gösterdiği işletmelerdeki hizmetlerini sonlandırarak kısa bir süre ülke topraklarından uzaklaşmış ve dönüşü sonrasında CYBERISS ile sektöre tekrar dönmüştür. Bilişim alanında faaliyet gösteren firmanın, yeni çözümleri de müşterilerine sunabilmek adına Matbaa, Yayıncılık ve Ajans Hizmetlerini NACRUN ile birleşerek, BİRENK KURUMSAL HİZ.LTD.ŞTİ.‘nin kurucu ortağı olmuştur. Kısa sürede prestijli bir çok markaya hizmet veren BİRENK halen faaliyetlerine devam etmektedir. Bu süreçle Süheyla Altaş ile hayatını birleştiren Yurdseven, Zeynep Umre isminde bir kız çocuğu babasıdır.

15 Temmuz 2016 sonrasında ülkemiz ekonomisindeki değişkenlikleri ön gören Finansal Çözüm Ortağı ve Danışmanı SMMM Murat Yurdagül ile uzun süren istişareler neticesinde; BİART A.Ş. kurulmuştur. Çok daha güçlü ve hedef odaklı çözümler sunmaya başlayan BİART A.Ş. müşterileri ile her geçen gün daha da büyümektedir. Bilişim başta olmak üzere Proje Yönetmenliği kapsamında kurumların ihtiyaç duyduğu çözümleri, güçlü çözüm ortakları ile sağlamakta olup ar-ge çalışmalarına devam etmektedir.

Toplumsal ve Milli duyarlığın ön planda olduğu BİART, yakın gelecekte çok ortaklı ve katma değer üreten bir şirkete dönüşecektir. Bu hedef ile çalışmaya devam ediyor ve siz değerli müşterilerimizle geleceğe yürüyoruz.

Bilişimden İletişime, Medyadan Hukuka, Tedarikten Finans Yönetimine BİART en güçlü iş ortağınız olmaya hazırlandı.