Cloudberry

Cloudberry

Günümüzde müşteri beklentileri, verilen hizmetlerin seviyeleri ile ilgili olarak sürekli değişiyor. İşletmeler için temel zorluk, müşteri sadakati ve kalıcılık için yenilikçi stratejiler geliştirmek. Kârlılık beklentilerindeki artış, teknolojinin benimsenmesi yönünde sürekli bir ivme kazandırmaktır. CloudBerry, farklı sektörlerin iş gereksinimlerini gideren çözümler geliştirmeye odaklanmıştır. Helpdesk support, telemarketing vd. müşteri etkileşimli çözümler de dahil olmak üzere bireysel hizmet uzmanlığı alanlarına göre farklı tip ve ölçekte çağrı merkezi çözümleri sunmaktadır.

CloudBerry, müşterilerin özel gereksinimlerine göre tasarlanabilen Çağrı Merkezleri ile bilet, müşteri desteği, tele-pazarlama ve satış, tahsilat, pazar araştırması, sipariş yönetimi gibi birçok alanda kurumların iş kapasitesini arttıracak çözümler üretmektedir. Zengin özellik seti ve yenilikçi teknolojisi ile bu çözümler üstün müşteri etkileşimleri ile birlikte yüksek gelir sağlama imkanı sunmaktadır.

Müşteri Hizmetleri

Özelleştirmeler

Farklı işletmelerin kendi iş, çalışma ölçeği, şube ve altta yatan telefon teknoloji ağ yapısına dayalı farklı iletişim ihtiyaçları vardır. Onların iletişim çözümleri, iş gereksinimleri ile uyum içinde olmalıdır. Müşterilerin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabilmek ve her müşteri için varolan çözümlerin özelliştirilmesini sağlamak kaçınılmazdır. Sahip olduğumuz esnek ve kolay uyarlanabilir teknolojimiz sayesinde her bir müşterimizin isteniğini kolayca gerçekleştirebiliyoruz. IVR, CRM, Raporlama özelleştirmeleri belli başlı özelleştirme hizmetlerimizdendir.

Müşteri Hizmetleri

Üstün müşteri hizmeti, her firmanın başarısı için ayırt edici bir faktör olarak rol oynamaktadır. Ayrıca, yeni bir müşteri elde etmek ya da rakip firmadan müşteri çekmek, güncel bir müşteri ile tekrar iş yapmaktan daha pahalıdır. Bu çözüm, süreci sadece otomatikleştirmekle kalmaz ayrıca çapraz satış ve yukarı satış için fırsatlar sunarak iş kapasitesini artırmak amacıyla da etkin şekilde kullanılabilir. Yapılan araştımalara göre, müşteri hizmetlerine gelen çağrıların büyük çoğunluğu benzer sebeplerden kaynaklanan rutin aramalardır ve bu aramalar sistem tarafından kolaylıkla çözülebilir. Sadece kompleks aramalar müşteri temsilcisine yönlendirilerek iş ve zamandan büyük kazanımlar elde edilebilir. Doğru bir çağrı merkezi çözümü ile minimum kurulum, bakım ve genişletme masrafı ile yüksek kalitede hizmet sağlayabilirsiniz. İdeal bir müşteri destek merkezi, yönetim ve kalite kontrol için tüm sistemi kuşbakışı olarak görebilmeli, sorunları, süreci olumsuz etkilemeden önce belirlemeli ve gerekli düzeltici müdahalelerde bulunmalıdır. Böylece eğitim ve istihdam maliyetlerini azaltmaya yardımcı olur ve iş gücünün yönetiminde esneklik sağlar. Bu hizmet iş perspektifinden bakıldığında gerek maliyetleri düşürerek operasyonel verimliliği artırmak gerekse yeni müşteri kazanımı sağlayarak bir çözüm sunmaktadır. CloudBerry ses kaynak tahsisi, tutarlı bir kullanıcı deneyimi ve yüksek hizmet kalitesi ile en yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan birinci sınıf bir hizmet sağlamaktadır. Akıllı Yönlendirme, Gelişmiş Kuyruk Yönetimi, Çağrı Akış ve IVR Designer gibi gelişmiş birçok özellikleri ile kullanıcı deneyimini geliştirir.

Çözüm Taslağı

Call center ister birkaç agent’tan isterse yüzlerce agent’tan oluşsun, CloudBerry Call Center, gelen çağrıların sadece etkin ve verimli olarak yönetilmesini değil aynı anda bunların artan gelir olanakları sağlamasını temin etmeniz için ihtiyaç duyduğunuz özellikleri içerir. Call Center ürünümüzü aldığınız zaman aşağıdaki faydaları da sağlayacaksınız: Profesyonel çağrı özellikleri, kolay kullanılabilen iletişim arşivi Dünya çapında yüksek derecede üretken ve koordine agent’lar Talebe bağlı olarak esnek ölçekte büyütme ve küçültme imkanı Azaltılmış altyapı ve bakım masrafları CloudBerry’in çözümleri, call center altyapı masrafları ve zorluklarını azaltarak birinci sınıf müşteri hizmeti deneyimi sunmanıza odaklanmanızı sağlar.

Çözüm Faydaları

Geliştirilmiş Müşteri Memnuniyeti
Kuşkusuz, müşteri memnuniyeti müşteriyi elde tutmayı sağlar ve sonuç olarak da karı doğrudan etkiler. CloudBerry Call Center Inbound çözümü, müşterileri çağrı gelir gelmez doğru agent’lara yönlendirir ve ihtiyaç duydukları bilgileri almalarını sağlar. Müşteriler birbirini tekrar eden bilgiler yüzünden sinirlenmeyecek ve onlara hizmet veren agent’ın iletişime geçişinden memnun olacaklardır.

Gelirlerinizi Artırın

Birçok şirket yöneticisi için, call center’lar maliyet merkezleriyle eş anlamlıdır. CloudBerry Call Center maliyet merkezinizi bir kar merkezine dönüştürmenizde size yardım eder. Her bir çağrının etkin olarak uygun agent’a yönlendirilmesini sağlayarak, yukarı ve çapraz satış olanaklarını maksimize edebilirsiniz. Diğer bir deyişle, müşterileriniz call center deneyiminden memnun kalırsa onların artan bağlılığını kazanır ve onlarla ilave ürünler ve hizmetler hakkında konuşma olanağını elde edersiniz.

True Virtualization

CloudBerry Call Center, önde gelen call center yazılımı olarak, call center’ınızı işletirken ve konuşlandırırken nihai esnekliği sağlamak için VoIP ve web tabanlı uygulamaları geliştirir. Agent’larınız merkezde veya evde olsun, hepsi açık ve güvenilir bir haberleşme kanalına erişecektir. Buna ilaveten, mesaj yayınlama özelliğimizle supervisor ve yöneticileriniz günlük operasyonları gerçek zamanda takip edebilecek, agent’lar kendi aralarında haberleşebileceklerdir.

Ölçeklendirilebilirlik

Bir ürün lansmanı veya şirketin büyümesi nedeniyle üretiminizi arttırıyorsanız, CloudBerry’in Call Center çözümü kapasite kısıtlamaları ve lisans alma zorluklarını dert etmeden kapasitenizin arttırmanızı sağlar. CloudBerry tek bir gün içerisinde gerekirse hızlıca personel eklemenizi sağlar. Sadece ihtiyacınız olan şeyleri kullanmanızdan dolayı, sadece yılın en yoğun zamanlarında gerekli olan fazla kapasiteyle boğulmazsınız.

Teknik Destek

Teknik destek hizmetleri, her zaman helpdesk hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Etkin teknik destek, bir kurumun teknoloji çözümleri ile müşterilerin genel memnuniyetini ölçmek için basit ve temel bir ölçektir. Günlük yaşamımızdaki teknolojinin artan entegrasyonu nedeniyle kurumlar, baştan sona hizmet sağlayarak gelişmiş tüketici deneyimini arttırmaya çalışıyorlar. Müşteri destek hizmetlerinde olduğu gibi, teknik destekte de en iyi hizmeti en kısa sürede verilmelidir. CloudBerry’in kapsamlı çözümleri sadece müşterilerinize hızlı bir şekilde hizmet etmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ihtiyaç duyulan bilgilerin kolay ve hızlı erişimini de sağlar. CloudBerry’in gelişmiş arama yönlendirme özelliği, müşterilerinizi hızlı bir şekilde alanında uzman doğru müşteri temsilcisine yönlendirir.

Çözüm Taslağı

Call center çalışmaları, herhangi bir müşterinin şirketin ürünleri veya hizmetleriyle bir sorun yaşadığı ve bu sorun çözüldüğü zaman, o müşterinin şirkete hiçbir sorun bildirmeyen müşterilere oranla daha sadık olacağını ortaya koymuştur. Bundan dolayı, birçok tüketici için, teknik destekle olan deneyimleri onları bir şirketi diğerine tercih etmelerinde genelde belirleyici bir faktör olabilir. CloudBerry Call Center: İlk Çağrı Çözüm oranlarını yükseltir Ortalama daha az handle (yönetme) süresi Artan Müşteri Memnuniyeti için ihtiyaç duydukları teknik desteği verir. Müşteriniz destek için aradığında, CloudBerry çözümü her bir arayanın doğru agent’a yönlendirilmesini sağlar. Herbir agent, müşterinin sorununu en kısa zamanda çözmek için gerekli olan tüm iletişim geçmişine ve müşteri bilgilerine sahip olup, ilk çağrı çözümü performansını geliştirir ve sonuç olarak da müşteri sadakatini arttırır.

Çözüm Faydaları

İlk Çağrı Çözüm oranlarını yükseltir Bir müşteri için hiçbir şey bir sorunu çözmek için şirketin call center’ını defalarca aramaktan daha sinir bozucu olamaz. Teknik destek merkezleri bu durumun farkındadır. İlk Çağrı Çözümü call center etkinliğinin ölçülmesi için en önemli KPI’lerden (Anahtar Performans Göstergeleri) biri haline gelmiştir. CloudBerry İlk Çağrı Çözümü gerçek zamanlı ve geçmiş raporlarda takip edilen en önemli istatistik olup, böylece yönetici ve supervisor’lar hangi agent’ın en iyi çözüm oranlarına sahip olduğunu, hangi çağrıların çözümlendiğini vb. anlayabilirler. İlk çağrı çözüm performansını sağlamasına ek olarak, CloudBerry çözümü, öngörüleri eyleme dönüştürerek gerçekten ilk çağrı çözümünü geliştirmek için teknik destek sağlar. IVR bilgi sistemi aracılığıyla müşteri tarafından sağlanan bilgilerle birlikte her bir arayanın en uygun agent’a yönlendirmek için beceri temelli yönlendirmenin kullanılmasıyla, ilk çağrı çözüm olasılığı büyük ölçüde artar.

Agent Verimliliğini Arttırır

Teknik destek agent’ları zor bir göreve sahiptir. Halihazırda sorunları bulunan müşterilerden çağrı alırlar ve çağrı esnasında genelde iş istasyonlarındaki çoklu uygulamalar arasında gezinti yapmak zorunda olurlar. Çağrıdan sonra kapsamlı notlar yazmak zorundadırlar veya aksi takdirde müşteriyi takip etmek zorundadırlar. CloudBerry Call Center, çağrı ele alma süreçlerini mümkün olduğunca düzene sokarak destek agent’ları için hayatı biraz kolaylaştırır. Çağrılar geldiğinde, müşteri hakkındaki mevcut geçmiş çağrıların kaydıyla birlikte sunulur. Agent’lar, her bir çağrıda zaman kazanmak için uygun klavye kısayollarını kullanabilirler. CloudBerry uygulaması kapsamında, agent’lar, müşteriyle konuşurken, gerektiği gibi notlar yazabilir, geri çağrıyı planlayabilir, bir uzmanı konuşmaya dahil edebilir vb. Çağrı tamamladığında, bu çağrıda toplanan tüm bilgiler, CloudBerry sistemine otomatik olarak kaydedilir ve anında diğer agent’lar, supervisor’lar ve yöneticilerin erişimine sunulurken, agent bir sonraki çağrıya odaklanabilir.

True Virtualization

CloudBerry Call Center, önde gelen call center yazılımı olarak, call center’ınızı işletirken ve konuşlandırırken nihai esnekliği sağlamak için VoIP ve web tabanlı uygulamaları geliştirir. Agent’larınız merkezde veya evde olsun, hepsi açık ve güvenilir bir haberleşme kanalına erişecektir. Buna ilaveten, mesaj yayınlama özelliğimizle supervisor ve yöneticileriniz günlük operasyonları gerçek zamanda takip edebilecek, agent’lar kendi aralarında haberleşebileceklerdir.

Müşteri Memnuniyeti ve Bağlılığı

Arayanlar bir şirketle teknik destek için iletişim kurduğunda sinir bozucu bir deneyim yaşama ihtimali yüksektir. Tüketici araştırmaları, tüketicinin beklediğini alamamasının en önemli iki nedenini: Daha önce onlara sağlanan bilgilerin tekrarlanması Daha önce onlara sağlanan bilgilerin tekrarlanması olarak göstermiştir. CloudBerry Call Center kullanarak, başarı olanaklarınızı arttırabilir ve bu iki noktayı ortadan kaldırarak müşteri memnuniyetsizliğini önleyebilirsiniz. CloudBerry ile birçok arayan telefon numaralarına bağlı olarak otomatik olarak tanınabilir ve böylece onların tüm iletişim bilgileri ve geçmişleri, agent’ların erişiminde olabilir. Buna ilave olarak, müşteri IVR bilgi sistemleri aracılığıyla bilgi sağladığında, müşterilerin verdikleri bilgileri tekrarlamalarını istememeleri için bu bilgiler de agent’lara sağlanır. Ayrıca, aktarma ihtiyacını azaltarak arayanların en uygun agent’lara yönlendirilmesini sağlamak için beceri temelli yönlendirmeyi geliştirebilirsiniz. Herhangi bir sebepten dolayı aktarma gerekliyse, çağrının geldiği agent’ın, tüm çağrı detayları, iletişim geçmişi ve notlarına erişimi olacaktır. Sonuç olarak, sadece call center’ınız daha düşük çağrı tamamlama sürelerinden faydalanmış olmayıp, aynı zamanda da müşterileriniz call center deneyimleriyle daha mutlu olacaktır.

TeleMarketing

Telemarketing, telefon üzerinden yapılan pazarlama faaliyetleridir. Genellikle belirlenen bir liste üzerinden potansiyel veya mevcut müşterilerin aranmasıdır ve çoğu zamanda merkez tarafından tetiklenir. Telemarketing çalışmalarında asıl amaç satış olduğu için satışın gerçekleşmesine yönelik faaliyetleri tele-satış olarak adlandırmak gerekir. Bu pazarlama faaliyetinde ulaşılan müşteriler ile önceden ilişki söz konusu olabilir. Bu durumda çapraz satış olanaklarına yönelik pazarlama amaçlanabilir. Son dönemde otomatik ses robotları ile yapılan biçimleri olsa da yaygın uygulamada kişiler tarafından yapılır. Telemarketing çalışmaları daha çok finans, telekomünikasyon ve servis ağırlıklı sektörlerde yapılmaktadır. Bunun sebebi aslında şirketlere maliyet düşüşü sağlaması, istihdam yaratması ve teknoloji ile zaman kazandırmasıdır. Telemarketing çözümümüz, ürün ve hizmetlerinizi birçok pazarlama yöntemine göre çok daha uygun maliyetlerle alıcı olabilecek potansiyel müşterilerinize direk ulaşabilmek için en büyük yardımcınızdır. Telemarketing yaparak, ofis içi ve ofis dışı giderlerinizi en aza indirirken, gerçekleştirilen satışlar sayesinde cironuzda ve karlılığınızda çok ciddi artış sağlayabilirsiniz. Ayrıca potansiyel müşteriyi bulmak ve müşteriyle ürünle ilgili soruların veya endişelerin cevaplanması, elde edilen geri dönüşlerin takibi ve raporlanması için bir ortam oluşturur. Predictive dialing modülü (akıllı arama algoritmaları) ile müşterilerinize ulaşma sürelerini ve agent’larınızın bekleme sürelerini kısaltarak iş verimliliğinizi arttırmaktadır. CloudBerry’in bilgi birikimi ve deneyimini en iyi uygulama ve işlevsellikle tek bir çözümde birleştirdiği telemarketing çözümü ile her kontağınızı müşteriye her aramayı satışa kolayca çevirebilirsiniz.

Çözüm Taslağı

Telemarketing yapanlar için, CloudBerry Outbound Call Center, mevzuatlara uyumu sağlarken, verimlilik ve karlılığı yöneten predictive dialing araçları ve kampanya yönetiminin kapsamlı bir paketidir. İlişkili idari araçlarıyla tüm kampanyalar üzerinde tam kontrol ve iyileştirilmiş sonuçlar sağlayabilirsiniz. Bunlar aşağıdakileri içerir; Kısaltılmış ortalama çağrı süresi 
İyileştirilmiş arama kalitesi 
Yeni agent’lar için azaltılmış wramp-up zamanları 
Arttırılmış agent üretkenliği 
Mevzuatlarla uyumluluk 
Üç kata kadar fazla bağlantılarla, predictive dialing ile outbound çözümlerimiz arama başına maliyeti düşürür, ticari aktiviteleri ve agent verimliliğini artırır.

Çözüm Faydaları
Arama başına daha az maliyet

Outbound telemarketing ile başarıyı sadece yaptığınız çağrı sayısıyla veya verdiğiniz arama miktarıyla ölçemezsiniz. CloudBerry Outbound Call Center çözümü, sadece arama sayısı arttırmak için değil aynı zamanda da arama başına maliyeti düşürerek gerçek ticari başarı sunmak için birinci sınıf Predictive Dialer kullanır. Manual dialing ile çağrıların üçte ikisi meşgul sinyali, telesekreter, faks makinesi veya cevapsız olarak sonuçlanır. CloudBerry Predictive Dialer, çağrıları canlı alıcılarla bağlar ve bu da 2-3 kat daha fazla çağrı, 2-3 kat daha fazla bağlantı ve 2-3 kat daha fazla arama demektir. Hepsi daha kısa bir zaman içerisinde!

Daha Düşük Bakım Masrafları

Outbound bir telemarketing çözümü veya donanım bazlı predictive dialer genellikle yüksek maliyetli yatırımlara ihtiyaç duyar. CloudBerry ile predictive dialer donanımı, yazılım lisansları, telefon kartları, veritabanı sunucuları veya telefon hatlarının zorluk ve masraflarından kurtulursunuz. Agent’lar dışında herşeyi tedarik ettiğimiz için bakım, güncelleştirme ve teknik elemanlar için normalde yapacak olduğunuz masrafları ortadan kaldırırsınız. Komplike bilgisayar ve telefon sistemleri işletmek yerine kendi işinizi yapabilirsiniz. CloudBerry’in size neden her ay binlerce dolar tasarruf ettirdiğini anlamak kolay.

Talepte Ölçeklenebilirlik

CloudBerry çözümü esnek ve profesyonel call center yazılımı olduğundan, outbound telemarketing takımınızı şirketiniz büyüdükçe kolaylıkla ölçeklendirebilirsiniz. Sadece bir günde yeni agent’lar ekleyebilir ve sadece iki saatte sisteme hakim olabilirsiniz. Ayrıca, Voice-over-IP (VoIP) teknolojimiz ile agent’lar kendi evlerinden çalışabilir ve bu sayede işe gelmek için daha az zaman, arama üretmek için daha fazla zaman harcayabilirler. Agent’larınız satışlarını arttırarak ve eğitim masraflarını azaltarak daha mutlu olacak ve şirketinizde daha uzun süre çalışacaklar. Bu telemarketing ticaretinde başarı kazandırıcı bir formüldür.

Pazar Araştırma

İşletmelerin verimli çalışma şartlarından biri de pazar araştırmasının yapılmasıdır. Araştırmaya önem veren işletmeler, çeşitli risklerle karşı karşıya kalırlar. Risk ortadan kaldırılmak isteniyorsa önce üretilen mala pazar bulunup bulunamayacağı konusunun araştırılması gerekir. Bir malın üretilmesi, ucuza mal edilmesi pazar bulunamazsa bir değer ifade etmez. Üretim yapmaya karar veren bir işletmenin en önemli ve ilk işi, neyi üreteceğine, nerede ve kimlere satacağına karar vermesidir. Pazar araştırması, pazarlamacının karşılaştığı ürün, pazar ve tüketici ile ilgili problemlerin çözümüne yardımcı olabilecek bilgilerin sistemli ve objektif bir şekilde toplanması ve analiz edilmesidir. Pazar araştırmasının başarılı olabilmesi iyi planlanmasına bağlıdır.

Pazar araştırmasında kullanılan tekniklerden biri de ankettir. Bu yöntemle gözlenmesi mümkün olmayan olaylar ve güdüler kolayca öğrenilebilir. İzlenecek yol, ele alınan konunun yapısına bağlı olduğu kadar, toplanacak bilgilerin çeşidine, sorulacak soruların niteliğine ve sayısına, anket yapılacak kişilerin davranışlarına, bu iş için ayrılan zaman ve paraya da bağlıdır. Bunun için araştırmacı kullanacağı anket tekniğini kararlaştırırken, konuya en uygun olanını ve bu işte diğerlerine üstün bulunanını seçmeye özen göstermelidir.

Pazar araştırma şirketleri temelde araştırma ekibi, operasyon ekibi ve analiz ekibi olmak üzere üç ana birimden oluşur. Araştırma ekibi, firmaların iş ihtiyaçları ekseninde müşteri tarafındaki ihtiyaç ve beklentileri anlamak ve yönetmek için anketler hazırlar. Operasyon ekibi, araştırma ekibinin sunduğu anketler doğrultusunda müşteriler ile iletişimde bulunur ve gerekli bilgileri toplarlar ve bu bilgileri analiz ekibine ulaştırırlar.

CloudBerry oluşturduğu araştırma sektörüne yönelik çözümle, içerisinde araştırma firmalarının sahip olması gereken yapıda araştırma ekibi, operasyon ekibi, analiz ekibi ve firmaların ihtiyaç duyacağı diğer rollerin oluşturulmasına olanak sağlar. Ayrıca araştırma şirketleri için arama listesi yönetimi, arama detaylarını kaydetme, performans değerlendirmeleri için arama ve müşteri etkileşim bilgilerinin kaydedilmesi, etkili bir araştırma için veri analizi yapabilmeyi ve veri yönetim aktivitilerinin otomatize edilmesini sağlar. CloudBerry sahip olduğu arama havuzu yönetimi ile işletmelerin, manuel işlemler için oluşan gecikmeleri en aza indirerek, daha iyi verimlilik ve müşteri memnuniyeti için ilişkili agent ve müşteri ataması yapmalarına olanak sağlar.

Pazar araştırma firmaları, müşteri etkileşimini müşterinin talepleri ve araştırma ekibi tarafından tasarlanan özelleştirilmiş anketlerle gerçekleştirir. Niş departmanları dışında, kalite, eleman alma ve operasyonlara dayanan birçok sütun mevcuttur. Operasyon ekibi müşterilerden veri toplanmasını sağlar ve toplanan bilgiler, müşteri açısından karar vermek için Analiz ekibi tarafından kullanılır.

Araştırma ekibi, anketleri müşterinin ihtiyaçları ve istekleriyle, alıcının ihtiyaçlarını anlayarak ve yöneterek hazırlar. Anketler kağıt ve kalemle doldurulur. Anketler için veriler birçok değişik dağıtılmış alıcı taraflı kaynaklardan rastgele formatta gelir. Bu yasal kontrol için manuel olarak belleklenir, sıralanır, entegre edilir, dizinlenir, kodlanır ve güncellenir. Agent’lar müşterilere arama yapar ve anketleri manuel olarak doldururlar.
Cevaplar düzenlenir ve analiz ekibiyle paylaşılır.

Hataya müsait ve eylem yönetimi zor olmasının yanında yukarıdaki sistem alıcılar için istenen çözümleri üretmez. Çünkü yapılan eylem verimli değildir ve daima hedeflenen süre bitimini karşılayamamaktadır. Bu kadar büyük bir verinin yönetimiyle arama da engellenir ve müşteri yanıtlarının manuel olarak düzenlenmesi sürekli elde yapılacak büyük bir iş olarak durmaktadır.

Hataya müsait ve eylem yönetimi zor olmasının yanında yukarıdaki sistem alıcılar için istenen çözümleri üretmez. Çünkü yapılan eylem verimli değildir ve daima hedeflenen süre bitimini karşılayamamaktadır. Bu kadar büyük bir verinin yönetimiyle arama da engellenir ve müşteri yanıtlarının manuel olarak düzenlenmesi sürekli elde yapılacak büyük bir iş olarak durmaktadır.

Araştırma firmalarının, arama listeleri, arama verilerinin depolanması, performans denetimi için görüşmelerin ve arama verilerinin kayıt altına alınması ve son alıcılar için ilgili ve etkili araştırma yapmak için verilerin kolaylaştırılmış analizi gibi operasyonları yönetmeyi daha kolay hale getiren veri yönetim eylemini otomatikleştirmek için bir çözüm bulması gerekmektedir. Ayrıca, manuel işlemlerdeki gecikmeyi azaltmak ve daha iyi verimlilik için agent mapping’e (haritalandırma), daha ilgili müşteriler için de outbound arama eylemini otomatikleştirme ihtiyacı bulunmaktadır.
CloudBerry’in yeterli düzeyde çözüm sunması, veri yönetimini ve dağıtımını merkezileştirerek, arama eylemini otomatikleştirerek, soruları ve ilgili yanıtları sayısal hale getirerek tipik bir araştırma firmasının karşılaştığı sorunları çözer ve iyileştirilmiş müşteri deneyimi için verimli veri analizi sonuçları üretir.

CloudBerry’in sağladığı faydalar aşağıdakileri içerir:

  • Arttırılmış verimlilikle daha fazla müşteri memnuniyeti ve devamlılığı sayesinde danışman başına daha fazla karlılık
  • Geliştirilmiş müşteri deneyimiyle Agent’ın boş zamanını ortadan kaldırma
  • Anketlerin sonraki işleminde önemli işgücü tasarrufu
  • Manuel müdahaleler yüzünden insani hataları ortadan kaldırma
  • Alıcı ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş beceri ve yönetim değişikliği

Sipariş Yönetimi

CloudBerry inbound, outbound ve blended call center çözümlerinin sunduğu esnek ve dinamik mimarisi ile özelleştirilmiş iş akışlarının ve değişken ihtiyaçların bulunduğu sektörlere hitap etmektedir. Örneğin, lojistik, üretim, eğlence, seyahat ve konaklama gibi belirli işlevler için özelleştirilmiş hizmetlerin sunulduğu sektörlerde ideal çözümler sunmaktadır.

Sipariş yönetimi lojistik ve üretimde oldukça yaygındır. Bu firmaların ve bireylerin tüm satış süreci boyunca siparişleri izlemesine olanak sağlayan bir çözümdür. Bir müşteri telefon üzerinden siparişini verebilir ve bu siparişin son durumunu izleyebilirsiniz. Diğer bir taraftan lojistik takip, izleme ve yönetimi, iş süreçleri ile entegrasyon kolaylığı ile all-in-one bir çözüm elde etmiş olacaksınız. Böylece müşteri memnuniyetini artırırken maliyetlerinizi azaltmanızı sağlar.

Tam anlamıyla sipariş yönetimi çözümü, CRM, veritabanı, Ses kayıt sistemi ve raporlama (analitik) ile entegre bir blended call center (ya da sadece inbound) çözümü ile uygulanabilir. CloudBerry kapsamlı müşteri etkileşim süreçleri ve nihai müşteri deneyimi için güçlü raporlama ve analiz için çözüm olanağı sağlar. Müşterilerinizden gelen çağrıları en uygun agent’lara en hızlı şekilde yönlendirirken MyClient agent’ların önüne açılan özel ekranlar ile ürün, sipariş, müşteri ve nakiliye ile ilgili detaylı bilgilerin görüntülenmesi ve yönetilmesine olanak sağlamaktadır.

Bilet ve Rezervasyon

Bilet ve rezervasyon çözümleri çoğunlukla seyahat ve konaklama (demiryolları, hava ulaşımı, otel…) sektörlerinde kullanılmaktadır. Fakat bu sektörlerle sınırlı değildir ve eğlence (sinema, eğlence parkları, konser ve gösteri) sektörü gibi sektörlerde de ileri bir çözüm olacaktır. Temelde, müşteriler veya potansiyel müşterileri için telefon üzerinden online sipariş ve işlemlerle bir hizmet sağlayan herhangi bir firma kapsamlı bir müşteri etkileşim çözümü için bilet ve rezervasyon çözümlerimizi düşünmelidir. Örneğin, sinema sahibi telefon ile otomatik bilet satışı ile daha hızlı ve problemsiz bilet satışı yapabilir böylece bilet satışı ve müşteri sayısını artırabilir. Benzer şekilde, bir havayolu şirketini düşünebilirsiniz. All-in-one call center çözümümüz ile müşterilerinize bilet satış ve rezervasyonlar için kolay ve hızlı bir çözüm sağlamış olursunuz.

IVR (Interactive Voice Response) ve Çağrı Merkezi çözümlerimiz tek bir telefon görüşmesi ile müşterilerinize rezervasyon, bilet satış ve ödeme için güvenli bir işlem platformu sunmanıza olanak sağlar. Bilet ve rezervasyon çözümümüz entegre multimedya kanal (Voice, Chat, SMS, E-mail, Faks) ile birden fazla kanal üzerinden müşterilerine geniş erişim sağlamak ve iş hacmini artırmak isteyen bir organizasyon için idealdir.

CloudBerry IVR tabanlı ödeme ve bilet rezervasyon çözümleri ile müşterilerinize 7×24 çağrı merkezi aracılığıyla hizmet sunmanızı sağlayan bir çözümdür. Kişiye özel ve güvenli IVR üzerinden e-bilet için rezervasyon ve ödeme yapabilmenize olanak sağlar. Müşterileriniz, güvenli bir gateway üzerinden kredi kartlarını kullanarak anında ödeme yapabilir ve e-posta yoluyla e-biletlerini alabilirler ve böylece güvenli ve hızlı bir şekilde rezervasyonlarını tamamlamalarına olanak sağlar. Müşterilerin kredi kartı veri güvenliği artırmak için, kredi kartı bilgilerini PNR/rezervasyon kaydında maskeli bir şeklide gösterilmektedir ve bu bilgiler çağrı merkezi çalışanları için hiçbir şekilde erişilebilir değildir. Örnek Senaryo; Uçak bileti satışı için müşterileriniz aşağıdaki adımları takip etmektedir. Müşteri, çağrı merkezini arar ve en kısa sürede bir agent’a bağlanır. Müşteri çağrı merkezi temsilcisine uçuş için güzergah bilgilerini verir. Agent güzergaha dayalı bir PNR (rezervasyon kayıt) yaratır ve müşteriyi ödeme için IVR’a bağlar. IVR kredi kartı numarası, CVV ve son kullanma tarihini otomatik sorular sorarak müşteriden girmesini ister. Başarılı kart doğrulamadan sonra e-bilet oluşturulur ve IVR sistemi tarafından bir kopyası rezervasyon sağlanan e-posta adresinize gönderilmektedir.

Raporlama Çözümleri

Raporlama, özellikle müşteriler olmak üzere birçok kaynaktan toplanan verilerin metinsel (basit metin, tabloları içeren) veya grafiksel (çizelge, diyagram, akım) olarak sunumudur. Raporlama, verileri izleme ve takip etme (gerçek zamanlı ve tarihsel), süreç verimlilik metriklerin tanımı ve tüm düzeylerdeki organizasyonel performansın gözden geçirilmesi için herhangi bir müşteri etkileşim yönetim sisteminin entegre bir bileşenidir.
CloudBerry’in raporlama çözümü yüksek hacimde veri alışverişiyle sürekli ilgilenen organizasyonlar için idealdir. 200’den fazla özelleştirilmiş raporlarının yardımıyla verileri, kısa ve detaylı, organize eder ve sunar. Predictive Dialer, ACD, IVR ve Voice Recorder ön entegrasyon taşı ve bırak özelliğiyle tek birleşik arayüzde bileşene özgü raporlar yaratmanızı sağlar. Merkezi veya dağıtılmış bir işgücünüz varsa gerçek zamanlı olmakla birlikte geçmiş verileri de görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda raporlarınızı okunabilirliği için CSV (Virgülle Ayrılmış) veya XLS (Excel) formatlarına aktarabilirsiniz veya istatistiksel verileri grafiksel formunda görüntüleyebilirsiniz. Filtreler arama parametrelerinizi tanımlamanızı ve ilgili bilgiye hızlı erişmenizi sağlar.

Kullanıcı dostu CRM modüllerinin raporlanmasıyla tamamen entegre olup bu sayede, veri bankasında saklanan bilgilerin hızlı geri erişimine ve güncellenmesine imkan sağlar. Otomatik arşivleme uzun süre görüntülenmeyen raporları CD, bant, NAS, SAN veya harici hard disk’te arşivler ve böylece optimal bellek kullanımını sağlar. Aynı zamanda rutin olarak müşterilere, kalite analistlerine, yöneticilere ve supervisor’lara gönderilecek olan ilgili içerikteki otomatik e-mail şablonlarını tanımlayabilirsiniz.

Size Ne Gibi Avantajlar Sunar?
Kendi raporlarınızı yapılandırın.

200’den fazla rapor şablonuyla, raporlama gereksiniminize hangisinin en uygun olduğunu kolaylıkla seçebilirsiniz. Farklı arayüz kontrolleri (drop down menüleri, onay kutuları) kullanarak raporunuzu yapılandırabilir ve birkaç dakika içerisinde bunu yönetime sunmaya hazır hale getirebilirsiniz.
Farklı formatlarda raporları görüntüleme ve indirme, istatistiksel verilerinizi (çağrı oranları, saptama oranları, AMD oranları, agent konuşma süresi vb.) excel, word veya başka bir üçüncü taraf aracında görmek isterseniz, raporunuzu sadece XLS veya CSV formatında kaydederek lokal bellek alanınıza indirebilir veya browser üstünde görüntüleyebilirsiniz.

Gerçek zamanlı ve geçmiş verileri görüntüleyin

Güncel ve geçmiş trendleri karşılaştırabilir ve dünyadaki herhangi bir noktadan verileri analiz edebilirsiniz. Verileri metin formatında olduğu gibi grafiksel olarak da (grafikleri, şablonlar, diyagramlar, UML) görüntüleyebilirsiniz.

Bilgileri hızlıca araştırmak

CloudBerry CRM ve veritabanın sıkı entegrasyonu, açılan(drop-down) menüler ve arama alanlarından verileri kolayca çıkartmanıza olanak sağlar. Aynı zamanda raporlama modüllerini birçok üçüncü kişi veritabanları entegre edebilirsiniz.

Multimedya özelliklerini kullanın

Ön tanımlı formatlarda muhtemel alıcılara, müşterilere, yöneticilere, supervisor’lara ve kalite analistlerine gönderilecek olan otomatik e-postalar, fakslar, ve SMS’leri planlayabilirsiniz. Hesap bilgileriyle ilgili olan e-postalar müşterilere rutin olarak gönderilebilir ve günlük, haftalık, aylık, üç aylık veya yıllık bazda performans raporlarını görüntüleyebilirsiniz.

Eski raporlarınızı arşivleyin

Raportör modülünüzü, uzun süre görüntülenmemiş raporları otomatik olarak arayacak ve bunları arşivleyecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Zaman ayarlayıcı, raporların rutin olarak arşivlenmesi için aktive edilebilir.

Verilerinizi koruyun

Güçlü güvenlik özellikleriyle gizli ve hassas raporların sadece yönetici, supervisor, IT veya kalite analistleri tarafından erişilmesini sağlar. Agent’larınız, sınırlandırılmış verileri görüntülemeleri için erişim ayarlarını yapılandırmadığınız takdirde müşteriyle ilgili veriyi görüntülemeye yetkili olmayacaktır.